Biberiye Yağı Yararları

Biberiye yağı ile ilgili bilgiler hakkında yazılar şifalı bitkiler biberiye yağı nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir

biberiye yağı özellikleri : Oleum Rosmarini Biberiye yapraklarından, buhar distilasyonu yöntemi ile elde edilmektedir.

biberiye yağının faydaları : Romatizma ağrılarını dindirir. Saç dökülmesi ve kepeğe karşı faydalıdır. Uyarıcı etkisi ile tansiyon düşüklüğü ve sürekli halsizlik çekenlere iyi gelir. Kan dolaşımını düzenleyici etkisi ile kalp ve damar sağlığı açısından faydalıdır. Astım şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur. İltihapları önler. Hafızayı güçlendirir ve konsantrasyonu arttırır. Yaralanmalarda ve morarmalarda iyileşmeyi hızlandırır. Uykusuzluğa iyi gelir.

biberiye yağı neye iyi gelir : İdrar söktürür, gaz giderir, kan dolaşımını arttırır, bronşit ve sinüzit gibi hastalıklarda faydalıdır.Bunların dışında biberiye yağı karaciğer enzimlerini dengeler. Uykusuzluğu ve sinir sistemini düzenler. Saç dökülmesi ve kepeğe karşı faydalıdır. Yağ çözücüdür. Kollestrolü düzenler.

biberiye yağının cilde faydaları : Deri ve cilde canlılık verir. saç derisine sürülebileceği gibi banyo suyuna katılarak da kullanılabilir.

biberiye yağı nasıl kullanılır : Haricen vücuda ve saç derisine sürülebileceği gibi banyo suyuna katılarak da kullanılabilir. Ayrıca, özellikle boyun kireçlenmesi şikayetlerinde, yemeklik sıvı yağlarla seyreltilerek masaj yağı olarak da kullanılmaktadır.

biberiye yağı nasıl tüketilmeli : Bir fincan suya 2-3 damla damlatılarak veya şekere damlatılarak günde üç defa içilir. Sinüzit ve romatizmal ağrılarda direkt bölgeye sürülerek masaj yapılır.

biberiye yağı kremi : Eklem ya da kas ağrıları için zaruri olarak yağından az bir damla sürülür veya standardize olarak içeriğindeki kreminin yüzde 6 – 10’ u kadar rahatsız olan bölgeye günde 4 kez ovalayarak sürülür.

biberiye yağı ile zayıflama : biberiye yağı içilirmi Biberiye kan dolaşımını hızlandıran, idrar söktüren ve yağ kırıcı özellikte bir bitkidir. Kendisinden üretilen biberiye yağı cildin üstünden uygulanır ve bağ dokuları kuvvetlendirip ölü hücreleri temizlemesinden dolayı da zayıflamaya ve güzelleşmeyede katkıda bulunur.

biberiye yağı ile göbek eritme : Gece yatmadan önce göbeğinize biberiye yağı sürüp masaj yaparak yedirin. Mutfaklarda kullandığımız Streç filmle göbeğinizi ve çevresini iki kat sarın. Üzerine sıcak tutacak bir kazak ya da tişört giyerek uyuyun. Sabah uyandığınızda Streç filmi çözün. İsterseniz ılık bir banyo yapın, göbek bölgenizi lifle ovun. biberiye yağı inceltirmi Göbeğinizin eriyene kadar bu işlemi her gün yapmanız gerekiyor. Biberiye yağı sürüldüğü bölgedeki kan akışını hızlandırıyor ve yağ yakımını sağlıyor. Bu sayede bel ve göbek bölgesinde birikmiş yağların erimesi kolaylaşıyor. Streç film ise sardığınız bölgede terlemeyi ve sürdüğünüz yağın derinin altına geçmesini sağlıyor.

biberiye yağı zararları ve yan etkileri : Biberiye yağını dahilen kullanmayın. Biberiye yaprakları çocuklarda ishale neden olabilir. Orta dereceli şeker hastaları biberiye yağı haricindekileri korkusuzca kullanabilir; yağı ciltte kaşıntı yapabilir. Bütün bu yararlarının yanında hamilelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez.

 • ŞURUPLAR
 • BAL ÇEŞİTLERİ
 • BİTKİSEL ÇAYLAR
 • BİTKİSEL KREMLER
 • BİTKİSEL LOSYONLAR
 • BİTKİSEL MACUNLAR
 • MİX ÜRÜNLER
 • PEKMEZLER
 • BİTKİSEL ŞAMPUANLAR
 • BİTKİSEL YAĞLAR 20 cc
 • BİTKİSEL YAĞLAR 50 cc
 • BİTKİSEL YAĞLAR 100 cc
 • BİTKİSEL YAĞLAR 250 cc
alizade.com.tr'de satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri, mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbi ilaç niteliğinde değildir. Sitede ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince, bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır. Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için alizade@alizade.com.tr ye mail atabilirsiniz.