Sarımsak Yağı Yararları

Sarımsak yağı, faydaları ile bilinir ve yüzyıllardır birçok ülkede kullanılır. Hatta bu şifalı sebzehakkında birçok şehir efsanesi de vardır. Bir efsaneye göre bu şifalı bitki vampirleri kovucu olarak kullanılır. Bazı insanlar vampirlerle ilgili çok araştırmalar yaparlar. Hatta günümüzde vampirlerle ilgili vampir günlükleri gibi ve daha birçok farklı isimde filmler yapılmaktadır. İşte çok eski zamanlardan beri bir inanca göre bu bitki vampir kovucu olarak kullanılmaktadır. Tabii bu sadece bir efsanedir.

Taze olarak yemeklerde kullanılabildiği gibi salatalarda ve cacık gibi çok çeşitli yiyeceklerin de yapımında kullanılır. Ayrıca bu şifalı bitkinin baş kısmı yenilerek tüketilmesinin yanında baharat olarak da kullanılabilir. Pırasa ve soğan ile aynı familyanın sebzeleridir. Adı soğan ile birlikte ise sıkça anılır. Yağı ise ham olarak yada işlenmiş şekillere kullanılabilir. Daha önceki yazımızda bu şifalı bitkinin özelliklerinden, ana vatanından ve faydalarından bahsettik. Bu yazımızda ise özellikle sarımsak yağı, içerdiği maddeler ve faydalarından bahsedeceğiz. Ayrıca bu şifalı yağ saçlar için çok faydalıdır. Yazımızda bir de bu şifalı bitkinin yağının saçlar için faydasından bahsedeceğiz.

Sarımsak Yağının Faydaları

A1, B2, B6 ve C vitaminleri içerir. Ayrıca amino asitler, selenyum, demir, iyot, silisyum ve daha birçok mineral bulundurur. Eğer nefesinizin kokacağından endişe ediyorsanız artıksarımsak yağı kapsülleri dehizmetinizdedir. Bu kapsüller sayesinde hem bu şifalı yağın faydalarından yararlanacak hemde kokusuz bir nefes sahibi olacaksınız. Bu şifalı yağ solunum yolu enfeksiyonlarına karşı fayda sağlar. Bağırsaklarda solucan oluşması gibi bağırsak problemlerini önler ve çözüm sağlar. Özellikle çok eski zamanlarda savaş sırasında oluşan yaraların enfeksiyon kapmaması için yine bu şifalı sebzenin yağı kullanılırdı. Kolesterolü düzenlemesi de bu şifalı yağın faydaları arasındadır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalp dostudur, kalbi korur. Kalp krizi ve felç riskini azaltır.

Diyet yapanlar, bir türlü kilo veremeyenlerin adresi de yine bu şifalı bitkinin yağıdır. Bu yağ sayesinde kolaylıkla kilo verebilir ve ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. Yani zayıflamak bu yağ sayesinde hayal değildir. Kötü huylu tümörlerin gelişimini engeller. Birçok kanser türüne karşı koruma sağlar. Yapılan bir araştırmaya göre kolon kanserini % 35 azalttığı ortaya koyulmuştur. Antioksidanlar açısından zengindir. Hazımsızlığı önler yani sindirim sistemini rahatlatır. Cilt hastalıklarını engeller. Aristo’ya göre bu şifalı bitki mükemmel bir tonik ve müshildir. Ayrıca amipli dizanteri rahatsızlığında da kullanılır.

 • ŞURUPLAR
 • BAL ÇEŞİTLERİ
 • BİTKİSEL ÇAYLAR
 • BİTKİSEL KREMLER
 • BİTKİSEL LOSYONLAR
 • BİTKİSEL MACUNLAR
 • MİX ÜRÜNLER
 • PEKMEZLER
 • BİTKİSEL ŞAMPUANLAR
 • BİTKİSEL YAĞLAR 20 cc
 • BİTKİSEL YAĞLAR 50 cc
 • BİTKİSEL YAĞLAR 100 cc
 • BİTKİSEL YAĞLAR 250 cc
alizade.com.tr'de satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri, mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbi ilaç niteliğinde değildir. Sitede ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince, bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır. Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için alizade@alizade.com.tr ye mail atabilirsiniz.