Buğday Yağı Yararları

Buğday yağının faydaları
Buğday yağı bitkisel cilt bakımı için oldukça faydalı muhteşem bir cilt bakım ürünüdür
Buğday yağı şifalı yağlar içinde oldukça önemli bir yere sahiptir.Bunun nedeni gözaltı morluklarından, cilt bakımına, selülit sorunlarına kadar pek çok sorunla başa çıkabilmesidir.

Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?
Buğday Yağı

Buğday Yağı

Buğday yağı içeriğinde bulunan E vitamini ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Yüzün ve vücudun E vitamini ihtiyacını tek başına karşılamaktadır.

Ciltte oluşan yara ,yanık ve diğer cilt problemlerinin giderilmesinde kullanılabilir. Hücre yenileyici özelliği ve cildin dermis tabakasına kadar kolay ulaşabildiği için cildi besler.

Deri hücrelerinin yenilenmesinde etkili olduğu için , epidermisin hızla yenilenen hücrelerden oluşması ile deride ki görünüm güzelleşir.

Hücre yenileme özelliği ile kırışıklıkların önlenmesinde de kullanılabilir.Cilt bakımının yanı sıra içerdiği E vitamini ile saçları besler ; saç dökülmesini önler.Saçlara parlaklık ve yumuşaklık verir.

Buğday yağı aynı zamanda iyi bir antioksidandır.

Buğday yağı günde bir çay kaşığı tüketildiğinde, kabızlığa iyi gelir.Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.

Beyni ve gözü kuvvetlendirir; zihin yorgunluğuna iyi gelir ve sinirleri yatıştırır.

Buğday Yağının Saça Uygulanması:

Kuruyan saç, uçların kırılmasına, kabarmaya ve elektriklenmeye neden olur. Saçı nemlendiren ise saç derinizdeki yağ üretimidir. Saçlar uzadıkça kök bölgesinde üretilen bu yağ uçlara kadar gelemez ve kırıklar artabilir. Sağlıklı yağ asitleri bakımında zengin olan buğday yağıyla saç uçları nemlendirilebilir ve kuruluğa bağlı sorunlar ortadan kaldırılabilir. İşten döndüğünüzde duştan önce, parmak uçlarınızla saçın özellikle uç bölgelerine buğday yağı sürebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi her gün saç uçlarına sürebilir ya da şampuanınıza bir kaç damla buğday yağı ekleyebilirsiniz. Saç deriniz aşırı kuruysa haftada 1-2 kez buğday yağıyla masaj yapın. Yağı çıkarmak için hafif bir şampuan kullanabilirsiniz. Buğday yağı taşıyıcı yağ olarak saça faydası bilinen diğer uçucu yağlarla karıştırılarak kullanılabilir. Buğdaya veya glutene alerjisi bulunanların harici olarak buğday yağı kullanması tavsiye edilmez.

Buğday yağının Cilt Bakımında Kullanılması:

Kırşıklıkların olduğu bölüme yada yoksa bile koruma yapmak istediğiniz cilt yüzeyine elinizle yada bir bez yardımıyla iyice yediriniz ve 2 dk parmak uçlarınızla masaj yapınız.

Buğday Yağının Selülit İçin Kullanımı:

Buğday yağı selülitli bölgelere acunuzun içiyle sürerek 5-6 dakina masaj yapınız ve bu bölgeyi 3 saat boyunca suyla temas ettirmeyiniz.

Buğday Hakkında:

Buğday,çok besleyici ve yaygın bir tahıldır. Karbonhidrat ve B vitamini açısından zengin bir besindir. Kalsiyum, demir ve çinko minerallerini de bol miktarda barındırır. Sağlık açısından vazgeçilmez olan lifli gıdalardandır. Buğday Yağı da E vitamini açısından çok zengindir.

Buğdayın kepekli olanı daha faydalıdır. Bağırsakları çalıştırır ve kabızlığı önler.

 • ŞURUPLAR
 • BAL ÇEŞİTLERİ
 • BİTKİSEL ÇAYLAR
 • BİTKİSEL KREMLER
 • BİTKİSEL LOSYONLAR
 • BİTKİSEL MACUNLAR
 • MİX ÜRÜNLER
 • PEKMEZLER
 • BİTKİSEL ŞAMPUANLAR
 • BİTKİSEL YAĞLAR 20 cc
 • BİTKİSEL YAĞLAR 50 cc
 • BİTKİSEL YAĞLAR 100 cc
 • BİTKİSEL YAĞLAR 250 cc
alizade.com.tr'de satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri, mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbi ilaç niteliğinde değildir. Sitede ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince, bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır. Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için alizade@alizade.com.tr ye mail atabilirsiniz.